Pasjans online za darmo. Jak grać w pasjansa pająka i freecell i klasycznego?

Z tego artykułu dowiesz się wszystkiego o darmowych odmianach pasjansa online, które możecie znaleźć w Internecie. Postaramy się opisać popularne odmiany pasjansów takie jak Pasjans Klasyczny, Pająk i Freecell oraz przedstawić zasady rozgrywki w tego rodzaju pasjanse.


Pasjans co to takiego ?

Pasjans to jedna z najprzyjemniejszych rozrywek dla jednej osoby. Często nazywany „samotnikiem” lub z j.ang. Solitaire, opracowano ponad 150 gier różnego rodzaju odmian pasjansa. Jest to gra karciana, do której wymagane było kiedyś posiadania jednej lub dwóch tali kart. Obecnie w pasjansa możecie zagrać w intenecie na różnych stronach za darmo, znajdują się tam chyba wszystkie odmiany pasjansów jakie są dostępne w internecie za darmo w wersji online na telefonie lub na komputerze PC bez konieczności instalowania gry i jej pobierania. 

 

Cel gry w pasjansa.

Pierwszym celem jest uwolnienie i zagranie określonych kart w celu zbudowania każdej podstawy, w kolejności i w kolorze, od asa do króla. Ostatecznym celem jest zbudowanie całej paczki złożonych z kart od asa do króla i jeśli to się uda, gra w pasjansa jest wygrana.

 

Jakie są odmiany pasjansów online ?

Wszyscy graliśmy w pasjansa, czy to na naszych telefonach, czy na komputerach czy poprostu rozkładjąc je używając tali kart. Choć dla niektórych może to być prosta gra, pasjans jest zabawną i intrygującą grą. Pomaga trenować nasze umysły i jest świetnym sposobem na zabicie czasu. Jednak granie w tę samą grę w pasjansa na komputerze lub telefonie komórkowym może stać się monotonne. Dlatego chcemy przedstawić Ci 5 innych rodzajów gier w pasjansa, które mają podobną rozgrywkę i strategię, dzięki czemu nie będziesz się nudził.

 

1. Klasyczny Pasjans

pasjans klasyczny

Pierwsza wersja pasjansa na naszej liście to stary dobry klasyczny pasjans. Ta wersja pasjansa, znana również jako Patience i Klondike Solitaire, jest interesującą grą karcianą dla jednego gracza, idealną dla każdego powyżej 8 roku życia. Wymaga pełnej talii kart (52), które są ułożone w cztery stosy. Każdy z nich powinien być posortowany w porządku rosnącym, czyli od asa do króla. Jeśli szukacie strony gdzie można zagrać w tego pasjansa to polecić możemy dwie, pierwsza to pasjans-klasyczny.pl gdzie jest bardzo fajna darmowa wersja online tej gry a druga to na stronie Pasjans.io gdzie znajdziecie wiele odmian klasycznych pasjansów online. Obie strony są warte polecenia. Sprawdźcie sami, która przypadnie Wam bardziej do gustu. 

 

2. Pasjans Pająk

pasjans pająk online

Jeśli chodzi o Pasjanse Pająk czyli Spider Solitaire, istnieją różne jego odmiany, z których można wybrać dowolną np. na stronie PasjansePajak.pl. Będą one wzrastać i zmniejszać się z trudnością w zależności od typu (1 kolor, 2 kolor i 4 kolor). Dla jasności omówimy najpierw standardową wersję jednego koloru dla początkujących.

Twoim celem jest ułożenie lub uporządkowanie kart w kolumnach wzdłuż stołu w porządku malejącym od króla do asa. Za każdą ukończoną sekwencję przesuwasz te karty ze stołu i grasz na jednym z ośmiu fundamentów. Kiedy każdy fundament zostanie ukończony, z kartami w kolorze ułożonymi od króla do asa i nie ma już więcej kart, gra jest wygrana.

 

3. Pasjans Piramida

pasjans piramida online

Pasjanse Piramida to kolejna ulubiona przez fanów wersja pasjansa. Wymaga talii 52 kart do gry, w której 28 z nich jest odkrytych, aby stworzyć Piramidę. Piramida składa się z 7 rzędów kart, przy czym górny rząd zawiera pojedynczą kartę, a siódmy rząd zawiera siedem kart. Pozostałe karty są układane stroną do dołu w stosie.

Celem gry jest usunięcie jak największej liczby kart z piramidy poprzez dopasowanie jej do innej karty o łącznej wartości 13. Karty w piramidzie można dopasować do siebie lub do karty ze stosu. W różne odmiany pasjansa piramidy możecie zagrać np. na stronie Pasjans.io

 

4. Pasjans Freecell

pasjanse freecell online

Pasjanse Freecell stały się bardzo popularne za sprawą systemu Windows. Aby wygrać FreeCell, musisz umieścić wszystkie karty na podstawach. Podstawy są uporządkowane według koloru i rangi, każda sekwencja ma jeden kolor i musisz umieścić na nich karty w kolejności As 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Walet Królowa Król. W pasjansa Freecell możecie zagrać za darmo online na stronie Pasjans.io

 

Ogólne zasady gry w pasjansa.

Na początku w każdym w internetowych wersji pasjansa online system rozdaje losowo karty i układa je na stole. Początkowy układ można zmienić poprzez „budowanie” – przenoszenie kart między odkrytymi kartami na stole. Niektóre karty ze stołu można zagrać od razu, podczas gdy innych nie można zagrać, dopóki niektóre karty blokujące nie zostaną usunięte. Na przykład, z siedmiu odkrytych kart na stole, jeśli jedna to dziewiątka, a druga to dziesiątka, możesz przenieść dziewiątkę na wierzch dziesiątki, aby rozpocząć układanie tego stosu po kolei. Ponieważ przeniosłeś dziewiątkę z jednego z siedmiu stosów, odblokowałeś teraz zakrytą kartę; ta karta może zostać odwrócona i jest teraz w grze.

Kiedy przenosisz karty na stole i zaczynasz budować sekwencje, ( jeśli odkryjesz asa), należy go umieścić na jednym ze stosów podstawowych. Fundamenty są budowane według koloru i w kolejności od asa do króla.

Kontynuuj przenoszenie kart jedna na drugiej w układzie w kolejności. Jeśli nie możesz przenieść więcej odkrytych kart, możesz wykorzystać stos dobierania, odwracając pierwszą kartę. Ta karta może być zagrana w dowolnym miejscu. Jeśli nie możesz zagrać karty na stole lub stosie fundamentów karta musi pozostać na stosie dobierania.

Jest to uproszczona instukcja, która znajdzie zastosowanie do większości odmian pasjansów. Jeśli chcecie poznać więcej szczegółów zapraszamy do zapoznania się z instrukcją zamieszczoną na stronie Pasjans.io poniżej.

  1. Zasady gry w pasjansa pająka
  2. Zasady gry w pasjansa klasycznego
  3. Zasady gry w pasjansa piramidę
  4. Zasady gry  w pasjansa freecell

Podsumowanie

Jak widzicie pasjans to nie jest banalna rozrywka. Jest to gra, która wymaga dobrego logicznego myślenia i taktyki. Dzięki temu, że w tym artykule opisaliśmy Wam wiele róznych odmian pasjansów będziecie mogli wybrać swój ulubiony. Zachęcamy do komentowania oraz do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami na temat układania pasjansa. A może znacie jakieś inne fajne gry w tym stylu. Chętnie poznamy co myślicie o pasjansach i jakie są wasze opinie na temat tego artykułu.


Blokers

33 Blog o Grach posty

Komentarze