Ranking Najlepszych Gier z Otwartym Światem

11 najlepszych gier z otwartym światem w których zapomnisz o prawdziwym świecie. Ranking na 1 Lipca 2019 rok na portalu dla graczy Meetplayer.com


Teraz, gdy lato jest w pełnym rozkwicie, ostatnią rzeczą, jaką powinniśmy zrobić, jest pozostanie w domu by grać w gry. Ale czy napewno ? Najlepsze gry z otwartym światem przedstawiają ziemie pełne witalności, niebezpieczeństwa i intrygi, a niezależnie od pogody zawsze będą źródłem rozrywki. Więc nawet jeśli jest słonecznie na zewnątrz, uważam, że powinieneś dać niektórym z tych tytułów szansę. Są to najlepsze gry w otwartym świecie, w które możesz grać teraz, niezależnie od tego, czy lubisz realistyczną (często ponurą) scenerie Wiedźmina czy bardziej nowoczesną scenerie Cyberpunka 2077. Poniżej znajdują się najlepsze gry na świecie dostępne w tej chwili na PC, XBOX i PS. 

 

11. Far Cry 5

far cry 5

Dostępne na: PS4, Xbox One, PC
Godzin gry: 43 h

W przeciwieństwie do poprzednich gier o tym samym tytule w Far Cry 5, możesz uzyskać dostęp do całego regionu, jak tylko skończysz misje samouczka. Tym razem możesz mieć przy sobie lwa górskiego, psa lub niedźwiedzia - czyniąc go o 14% lepszym. Gracz wciela się w policjanta lub policjantkę, a jego zadaniem jest rozpracowanie i unieszkodliwienie fanatycznego kultu religijnego, znanego pod nazwą Projekt u Bram Edenu.

 

10. Fallout: New Vegas

Fallout New Vegas

Dostępne na: PS4, Xbox One, PC
Godzin gry: 132 h

Grając w niektóre gry będziesz musiał znaleźć członka rodziny. Inne sprawiają, że jesteś wybrany ratujesz świat przed zagładą. W grze Fallout: New Vegas jesteś kurierem, który chce tylko znaleźć kutasa, który postrzelił cię kiedyś w głowę. Kiedy już przyzwyczaisz się do żółtych piasków Pustkowi Nevady, możesz odkryć w tej grze wiele ciekawych niespodzianek, od bezwzględnego Legionu Cezara, aż po stanie się ważnym graczem w politycznej grze Mr House'a przy New Vegas Strip. Możesz też spróbować zaatakować Deathclaw-Quarry Junction lub dowiedzieć się, co dzieje się z porzuconymi skarbcami w regionie. Otwarty świat w New Vegas kusi i jest nasycony różnymi historiamii co sprawia, że rozgrywka jest bardzo interesująca i wciągająca. 

 

9. Fallout 4

Fallout 4

Dostępne na: PS4, Xbox One, PC
Godzin gry: 151 h

Ok, tym razem ktoś zabrał twoje dziecko i musisz go odzyskać. Jednak to nie jest twój główny cel bo  potencjał Fallouta 4 jest zbyt kuszący, by zamykać się w grze do wykonania tylko jednego zadania. Jego zaskakująco kolorowy świat w Bostonie,  jest wypełniony różnymi zadaniami: podążaj tropem wolności, badaj tajemnice z niezapomnianym detektywem, zbadaj nawiedzony dom lub po prostu splądruj wszystko (i wszystkich ) w zasięgu wzroku. Graj jak chcesz i zobacz, jak wpływa na inne osoby w grze co dodaje dodatkową warstwę głębi do tej postapokaliptycznej gry otwartego świata. 

 

8.Assassin’s Creed Odyssey

Assassin’s Creed Odyssey 

Dostępne na: PS4, Xbox One, PC
Godzin gry: 100 h +

Akcja gry toczy się w starożytnej Grecji, możesz wybrać grę Kassandrą lub Alexiosem, sprzedać swój miecz Atenom lub Sparcie. Odyssey jest naprawdę niezwykłym osiągnięciem, ponieważ bogate w fabułę główne zadania splatają się ze sobą, pozostawiając Ci masę wyborów. Masz opcje wyboru, czy twoja postać jest ogromnym kutasem, czy po prostu chce być przyjacielem wszystkich. Są najemnicy, którzy polują na ciebie, a także mityczne potwory, z którymi możesz się zmierzyć, historie romansów Assassin's Creed Odyssey i powrót marynarki wojennej z walką na morzu. 

 

7. Horizon Zero Dawn

Horizon Zero Dawn

Dostępne na: PS4, 
Godzin gry: 60 h 

Horizon: Zero Dawn jest jedną z najlepszych gier na PS4 i jednym z najbardziej oryginalnych tytułów, które pojawią się od czasów Bioshocka. Nie żartuję. Odbywa są w post apokaliptycznym świecie,  w bujnym, zarośniętym zielonym krajobrazie. Wcielasz się w postać Aloya, ostrego jak brzytwa wyrzutka. Poluj na roboty podstępnie lub za pomocą oszałamiającej gamy broni, odkrywając tajemniczą przeszłość. Ruiny rozsypane w tej ogromnej grze o otwartym świecie, z pewnością utrzymają twoje zainteresowanie na najwyższym poziomie. Zapierające dech w piersiach otoczenie oznacza, że nawet przy tym, jak wykonujesz poboczne zadania, przemierzanie mapy jest radością. Tryb Nowa gra + sprawia, że Horizon jest wyzwaniem, i błaga cię, abyś ponownie go odwiedził, nawet gdy główne zadanie zostanie wykonane. Zaufaj mi: to naprawdę fenomenalne.

 

6. The Legend of Zelda: Breath of the Wild

The Legend of Zelda

Dostępne na: Nintendo Switch
Godzin gry: 175 h 

Akcja produkcji toczy się w zniszczonym królestwie Hyrule. Gracz który wciela się w głównego bohatera Linka musi dowiedzieć się co się tutaj dzieje. Jest to dobry wstęp do emocjonującej rozgrywki i przygody. Gra miesza w sobie kilka gatunków. Mamy więc do czynienia z przygodówką, grą RPG akcji, survivalu i innych. Otwarty świat w tej grze potrafi wciągnąć na wiele godzin i jest to według mnie najlepsza gra Nintendo jaka kiedykolwiek wyszła. Polecam.

5. Red Dead Redemption

Red Dead Redemption

Dostępne na: PlayStation Now, Xbox One
Godzin gry: 47 h 

Przygotuj się, by poczuć się jak mały punkcik w ogromnym świecie Rockstar dzięki zapierającej dech w piersiach scenerii i rozległym, otwartym przestrzeniom. Poczucie zagubienia w kolosalnej skali gry jest celem Red Dead Redemption: jej wymagające otoczenie dowodzi, jak trudno jest przetrwać w niegościnnej ziemi. Zadania wprowadzą cię we wszystkie zakamarki mapy, a jej postacie - zwłaszcza John Marston - są tak dobrze napisane, że nie znikną z twojej pamięci. Przygotuj trochę chusteczek. Nie mów, że cię nie ostrzegałem. Tej gry nie trzeba wiele opisywać. Poprostu zagraj sam i sprawdź.

 

4. Grand Theft Auto 5

GTA 5

Dostępne na: PS4, Xbox One, PC
Godzin gry: 78 h 

GTA 5 zawsze będzie w czołówce najlepszych gier otwartego świata. To najbardziej udany produkt rozrywkowy wszech czasów. Przekonasz się o tym jadąc krętymi uliczkami, korzystając z niektórych klubów dla dorosłych, skacząc ze spadochronem, przeszywające rekiny nożami, tropiąc seryjnego mordercę, uciekając przed policją (lub walcząc z nimi, jeśli jesteś spragniony tego 5-gwiazdkowego rankingu) i powodując tyle chaosu, ile to możliwe.. Czy naprawdę muszę wymieniać wszystkie rzeczy, które możesz zrobić w GTA 5? Ten artykuł okazał by sie za długi, lepiej sprawdź sam. 

3. Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2

Dostępne na: PS4, Xbox One
Godzin gry: 135 h 

Nie ma znaczenia, czy chcesz polować. Nie ma znaczenia, czy chcesz spróbować pomóc Holendrom w osiągnięciu nieuchwytnych celów, a to na pewno nie ma znaczenia, czy wolisz po prostu spróbować zdobyć najbardziej fantazyjną szafę w całej Ameryce: Red Dead Redemption 2 jest całkowicie naszpikowany w różne misje, abyś był zajęty, gdy tylko postawisz stopę w jego świecie. Wszystkie regiony są tak oszałamiające, że można się nimi zachwycać godzinami. Gra Rockstar pozwoli ci polować na kości dinozaurów, próbując rozwiązać zagadkę morderstwa, lub nawet przywołać tego niesławnego wampira Red Dead Redemption 2. Sama różnorodność wyboru, a także rzeczy do zrobienia, sprawiają, że Red Dead Redemption 2 jest jedną z najlepszych gier na świecie z otwartym światem. 

2. Elder Scrolls 5: Skyrim

Elder Scrolls 5

Dostępne na: PS4, Xbox One, PC, Nintendo Switch
Godzin gry: 222 h 

Świat Skyrim nie kręci się wokół ciebie, toczy się własnym życiem. Gdzieś w dziczy jest nekromanta, który próbuje ożywić szkielet. W tym samym czasie w ciągu dnia znajdziesz  bandytów atakujących olbrzyma (R.I.P.) lub wędrujesz do pobliskiej wioski tylko po to, by smok zaatakował ją, gdy wyjdziesz z gospody. Elder Scrolls 5: Skyrim jest stworzona z myślą o intrygujących ciekawych historiach. Mapa jest po prostu wypełniona rzeczami do zrobienia, dziwacznymi rzeczami do zobaczenia, stworzeniami, które można zabić, przerażającymi ruinami do zbadania ... och, i smokami do walki. Nawet po rozegraniu 100 godzin (są to liczby nowicjuszy) wciąż są questy, których nie znalazłeś, i pełno ukrytych bossów czekających na zabicie. Gra jest niesamowita i wywiera duży wpływ na każdego gracza który wszedł w jej otwarty świat. 

1. Wiedźmin 3: Dziki Gon

wiedzmin dziki gon

Dostępne na: PS4, Xbox One, PC
Godzin gry: 167 h 

Geralt nie jest idealny. Jego otoczenie też nie jest idealne. Wojna pustoszy większość terenów wiejskich, z krwiożerczymi stworzeniami, które już nie trzymają się cieni, żerują na niewinnych cywilach, podczas gdy inni próbują zachować swoją tożsamość w tajemnicy w zdominowanym przez człowieka krajobrazie. Ten klimat, fabuła oraz możliwość wyboru sprawia, że Wiedźmin 3 jest według mnie najlepszą grą w otwartym świecie, na chwilę obecną. Podążaj wybraną przez siebie drogą w przepięknej i klimatycznej scenerii i odkrywaj wszystkie tajemnicze znaki zapytania dostępne mapie. Niedoskonały świat Wiedźmina 3 sprawia, że gra jest idealna i wciąga na wiele wiele godzin. 


Bezbeer

2 Blog o Grach posty

Komentarze
Dragon Turek 5 yrs

Jeśli chodzi o grę z otwartym światem to ja dał bym Red Dead Redemption 2 na pierwszym miejscu ale Wiedźmin też wysoko więc ranking spoko.

 
 
Kaszanka 5 yrs

Ciekawy ranking, powodzenia w tworzeniu nowych interesujących artykułów ze świata gier. Powodzenia :)

 
 
Mleko 5 yrs

Ja pominął bym w tym rankingu grę: Red Dead Redemption 1 . Jest już Red Dead Redemption 2 która jest lepsza od jedynki i to by wystarczyło według mnie.

 
 
Justi 5 yrs

Super artykuł i trafne wybory :)