Ranking 20 Najlepszych Gier Online na komputer PC

W portalu społecznościowym dla graczy w dziale blog o grach na Meetplayer.com publikuje mój artykuł na temat najlepszych gier online na PC. Ranking uwzględnia tylko gry w które można grać na komputerze. Zapraszam do komentarzy.


Poniżej znajdziecie ranking najlepszych darmowych gier online na PC. Niektóre z nich działają również na innych platformach np. PS, IOS, Android jednak w rankingu głównym kryterium wyboru gier do tego grona było to jak prezentują się one na komputerze PC. Ranking gier został stworzony na podstawie opini mojej, moich znajomych oraz innych graczy zamieszczanych na forach internetowych, blogach o tematyce gier oraz na innych portalach i serwisach internetowych które publikują swoje treści w tym temacie. Zachęcam gorąco do dodawania komentarzy i swoich typów jeśli waszej ulubionej, darmowej gry online nie ma w tym rankingu.

 

fishao

 21. Fishao oraz Let's Fish (Na Ryby). 

Gatunek: MMORPG

Platforma: PC

Premiera: 08.2014 r

Link: http://fishaogra.pl/

Link do gry Na Ryby: https://naryby-letsfish.pl

Ponieważ nie byliśmy w stanie wybrać lepszej, jako pierwsze na naszej liście umieściliśmy dwie gry online o tej samej tematyce. Są to Fishao oraz Let's Fish. Obie gry to bardzo dobrze zrobione symulatory wędkowania z ciekawą i ładnie wyglądającą oprawą graficzną. W grze Fishao będziecie mogli przemieszczać się po planszy kierując bezpośrednio postacią, wygląda to podobnie jak w grze Margonem. Natomiast w grze wędkarskiej Let's Fish świat jest widziany z perspektywy pierwszej osoby. Obie gry to najlepsze tytuły jakie możemy polecić dla fanów łowienia ryb online. 

 Guild Wars 2

20. Guild Wars 2

Gatunek: MMORPG

Platforma: PC

Premiera: 08.2012 r

Dopracowana gra online MMORPG, która przechodził stopniową ewolucję. Początki Gulid Wars 2 to zwykła klasyczna produkcja, która w niedługim czasie została przerobiona na grę typu F2P online. Gra jest dopracowana wizualnie, przemyślana jeśli chodzi o wygląd świata oraz oferuje graczom dopracowaną mechanikę rozgrywki.

 

 unturned

19. Unturned

Gatunek: Gra Akcji

Platforma: PC

Prremiera: 07.2014 r

Oryginalna gra, która co bardzo ciekawe została początkowo opracowana przez jedną osobę w postaci 16 letniego Kanadyjczyka. Bardzo prosty pomysł rozgrywki połączony z grafiką w stylu Minecrafta okazał się strzałą w 10. Gra szybko zyskała swoich fanów i jest stale rozwijana. W grze Unturned trafiamy do świata pełnego zombie i naszym zadaniem jest przetrwać używając różnego rodzaju broni oraz pojazdów. Fani Minecrafta którzy lubią strzelanki napewno będą zadowoleni.

 

tibia

18. Tibia

Gatunek: MMORPG

Platforma: PC

Premiera: 01.1997 r

Tibia to gra o której napewno każdy kto interesuje się grami komputerowymi powinien przynajmniej słyszeć. Jest to jedna ze starszych gier bo jej początek to 1997 rok, jednak nie ustępuje ona pod względem przyjemności płynącej z rozgrywki nowym produkcją. W grę Tibia możemy grać zupełnie za darmo lub wykupić konto premium. Gra oferują bogaty świat i rozbudowaną mechanikę rozgrywki co z pewnościa docenią wytrawni gracze którzy nie przywiązują bardzo dużej uwagi do grafiki bo ważniejsza jest mechanika rozgrywki.  

 

metin 2

17. Metin 2

Gatunek: MMORPG

Platforma: PC

Premiera: 07.2007 r

Metin 2 to gra która jako pierwsza zadebiutowała w Korei i to już w 2004 roku. W Polsce ukazała się ona 3 lata później i ciągle ma swoich fanów. W grze znajduje się rozbudowana kraina fantasy i dopracowany system walki, który bazuje na statystykach postaci a nie umiejętnościach gracza.

 

smite

16. Smite

Gatunek: MOBA

Platforma: PC, XONE, PS4

Premiera: 03.2014 r

Smite to gra która stawia na bardzo zręcznościową i dynamiczną rozgrywę. Świat gry obserwujemy z kamery która jest umieszczona za plecami postaci. Gra typu MOBA, która posiada dobry balans oraz dużą społeczność graczy.

 

klondike

16. Klondike

Gatunek: Przygodowa

Platforma: PC

Premiera: 03.2012 r

Klondike to typowa gra przygodowa z koniecznością myślenia strategidznego i ekonomicznego. W grze rozbuduwujemy swoją farmę, wyruszamy na nowe ekspedycje w celu poszukiwania złota i rywalizujemy z innymi w rankingu. Gra nie wymaga dużej uwagi i zaangażowania. Twórcą udało się by gra była dla graczy relaksującącą i odprężającą rozgrywką która sprawia masę przyjemności. Zabawę w grze najlepiej rozpocząć na stronie https://klondike.pl/.

 

aion

15. Aion

Gatunek: MMORPG

Platforma: PC

Premiera: 11.2008 r

Aion to nasz weteran w rankingu wśród gier MMORPG. Gra choć powstała już jakiś czas temu ciągle zachwyca ciekawą rozgrywką, rozbudowaną fabułą oraz dobrą grafiką. Najciekawszym jej elementem są jednak rozbudowane bitwy pomiędzy glidami czego nie mogą zaoferować inne gry tego typu aż w takim stopniu.

 

Apex Legends

14. Apex Legends

Gatunek: FPS

Platforma: PC, XONE, PS4

Premiera: 02.2019 r

Dynamiczna gra typu battle royal, która szybko podbiła serca graczy na całym świecie bez jakiejś dużej kampani reklamowej. Gra poprostu jest ciekawa, rozgrywka wciągająca bo walczymy tutaj nie sami a w 3 osobowym składzie a grafika na wysokim poziomie. To wszystko sprawiło, że gra Apex Legends jest bardzo popularna na całym świecie.

 

World of Warships

13. World of Warships

Gatunek: Symulacja

Platforma: PC

Premiera: 09.2015 r

Jeśli lubicie symulacje a do tego tematykę bitew okrętów z drugiej wojny światowej to World of Warships jest z pewnością warta waszej uwagi. Gra oferuje kilka trybów zabawy, bardzo dobrą grafikę oraz ciekawą rozgrywkę i sposób rozwijania swoich okrętów. Gra jest darmowa i możliwa do pobrania przez każdego na platformę PC.

 

tera

12. Tera

Gatunek: MMORPG

Platforma: PC

Premiera: 02.2012 r

Tera to kolejna gra typu MMORPG stworzona przez koreańczyków o lekko orientalnym klimacie. Ciekawym rozwiązaniem jest w grze system walki, kóry przypomina grę akcji a nie grę online RPG. W grze każda misja zapewnia masę zabawy dzięki czemu nie ma miejsca na nudę.

 

Star Wars: The Old Republic

11. Star Wars: The Old Republic

Gatunek: MMORPG

Platforma: PC

Premiera: 07.2011 r

Gra która potrafi oczarować graczy na całym świecie swoją rozbudowaną i ciekawą fabułą. Sama rozgrywka w trybie free-to-play jest również ciekawa nawet w trybie solo.

 

paladins

10. Paladins

Gatunek: Gra Akcji

Platforma: PC, XONE, PS4, Switch

Premiera: 09.2016 r

Gra online Paladins to kawał dobrze zrobionej sieciowej strzelanki przy, której można spędzić wiele godzin i wcale się nie nudzić. W grze znajdziemy wielu ciekawych bohaterów do wyboru oraz rozbduowane mapy i tryby rozgrywki.

 

dota 2

9. Dota 2

Gatunek: MOBA

Platforma: PC

Premiera: 07.2013 r

Dota 2 to popularna produkcja z gatunku MOBA z ciągle ulepszanym balansem rozgrywki i mechaniką gry. Co ciekawe gra za sprawą nowego moda Auto Chess dającego możliwość turowych potyczek z udziałem bohaterów dysponujących specjalnymi zdolnościami przeżywa właśnie renesans. Warto sprawdzić.

 

Team Fortress

8. Team Fortress 2

Gatunek: FPS

Platforma: PC

Premiera: 10.2007 r

Gra Team Fortress 2 to ciągle jedna z najpopularniejszych strzelanek, która gromadzi ciągle bardzo dużą liczbę graczy na Steamie. Gracz ma do wyboru ciekawe postacie, tryby rozgrywki oraz mapy. Co najważniejsze pomimo nastu lat grafika ciągle prezentuje się doskonale.

 

war thunder

7. War Thunder

Gatunek: Symulacja

Platforma: PC

Premiera: 08.2013 r

Najpopularniejsza gra online w której można polatać samolotami. Tak War Thunder to dynamiczna rozgrywka zachowująca elementy symulacji. Gra choć w podstawowym zakresie jest dość prosta do opanowania by wspiąć się na poziom mistrzowski wymaga wielu godzin rozgrywki i treningu. War Thunder jest ciągle rozwijany co zaowocowało możliwością rozgrywki nie tylko samolotami ale również czołgami a nawet okrętami.  

 

hearthstone

6. Hearthstone

Gatunek: Karcianka

Platforma: PC

Premiera: 03.2014 r

Hearthstone to wciąż prawdziwy król karcianek. Bardzo solidna produkcja, która podbiła serca graczy znakomitym balansem, oraz prostymi do opanowania zasadami i głęboką głębią rozgrywki. Jeśli ktoś lubi karcianki to myślę że ta gra jest absolutnym liderem.

 

world of tanks

5. World of Tanks

Gatunek: Gra Akcji

Platforma: PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, wersje mobilne.

Premiera: 08.2010 r

W grze World of Tanks możemy wkońc poczuć się jak bohater filmu 4 Pancerni i Pies. Rozgrywka jest bardzo dynamiczna i w połączeniu z kilkoma trybami gry oraz super grafiką ciągle jest to jedna z najpopularniejszych gier akcji na rynku.

 

Path of exile

4. Path of Exile

Gatunek: RPG Akcji

Platforma: PC, XONE

Premiera: 10.2013 r

Path of Exile to jedna z najlepszych gier typu Free-to-play na rynku. Gra spodoba się wszystkim którzy lubią ponury klimat rodem z Diablo 3, duży poziom skomplikowania mechaniki oraz wysoki stopień trudności.

 

warframe

3. Warframe

Gatunek: Gra Akcji

Platforma: PC, XONE, PS4

Premiera: 03.2013 r

Gra online Warframe zawdzięcza swój sukces głównie za sprawą dużej unikatowości. W głównej rozgrywdze w Warframe nie rywalizujemy z innymi graczami a współpracujemy co jest bardzo ciekawe i wymagające. Dla graczy ktorzy kochają rywalizacje przygotowane zostały specjalne tryby PvP. Gra jest chyba najlepiej rozwijana pod względem aktualizacji i nowych itemów przez co ciągle zaskakuje i się nie nudzi.

 

Fortnite: Battle Royale

2. Fortnite: Battle Royale

Gatunek: Gra Akcji

Platforma: PC, XONE, PS4, IOS, Switch

Premiera: 08.2017 r

Fortnite to jeden z najpopularniejszych tytułów ostatnich lat. Osiągneła swój sukces dzięki całej masie aktualizacji i ulepszeń oraz dynamicznej niepowtarzalnej rozgrywce. Ta gra potrafi wciągnąć na wiele godzin.

 

League of Legends

1.League of Legends

Gatunek: MOBA

Platforma: PC

Premiera: 10.2009 r

Popularny LOL swoją popularnością na całym świecie nie ma sobie równych. W grę grają miliony graczy, których fascynuje obszerny świat, cała masa bohaterów do wyboru i sporo trybów rozgrywki. Zaczynając zabawę z League of Legends należy jedynie pamiętać, że gra wymagać będzie od nas dużo czasu co może okazać się wadą dla wszystkich którzy nie mają go aż tyle.


Blokers

33 Blog o Grach posty

Komentarze
Jarki 1 y

Polecam pasjamse tu więcej https://meetplayer.com/read-blog/101_pasjans-online-za-darmo-jak-grac-w-pasjansa-pajaka-i-freecell-i-klasycznego.html

 
 
Jarki 1 y

Ja gram w fajne gry na stronie https://gryzadarmo.online/ , za darmo i online! :)

 
 
Psiakosc Kocul 4 yrs

World of Tanks moja gra jest w rankingu.

 
 
Kaszanka 4 yrs

Czemu nie ma CS:GO ?

 
 
Mailova 4 yrs

Dużo popularnych gier ale mojej nie ma :(