Poradnik do gry w Fortnite dla początkujących!

Poniżej poradnik do gry w popularną strzelniankę Fortnite. Jest to zbiór podstawowych porad dla początkujących graczy. Z poradnika dowiesz się jak zacząć zabawę w grę Fortnite i nie stać się łatwym celem dla innych graczy.


Wszyscy mamy teraz trochę więcej czasu na wypróbowanie różnych gier, poniżej dowiesz się, jak grać w Fortnite. Łatwo jest się wystraszyć, gdy jesteś nowicjuszem w grze, w której miliony graczy online na całym świecie już w nią grają, dlatego przygotowaliśmy ten przewodnik dla początkujących graczy Fortnite, aby wam pomóc. Setki godzin doświadczenia zebranego przez nasz niestrudzony zespół ekspertów Fortnite, aby zawrzeć to, co uważamy za najbardziej przydatną informację - jak grać w Fortnite.

Gra ewoluuje wraz z pojawieniem się Fortnite Rozdział 2 Sezon 2 i chociaż wyspa uległa całkowitej zmianie, podstawowa mechanika jest zasadniczo taka sama - więc ten przewodnik dla początkujących w Fortnite pomoże wam odnieść szybko pierwsze zwycięztwo w Fornite.

Zapoznaj się z wieloma wskazówkami i sztuczkami Fortnite, które ułatwią wam grać w Fortnite poniżej.

1. Nie możesz zabrać ze sobą rzeczy, które odbierasz na Wyspie Namnażania.

Kiedy odradzasz się na Wyspie Namnażania, zobaczysz rozrzucone bronie, amunicję i materiały budowlane, które tylko czekają na zebranie. I możesz je zebrać - ale nie będzie ich można używać na mapie Fortnite. Traktuj Wyspę Namnażania jako miejsce do nauki gry w Fortnite, chociaż prawdopodobnie będziesz tam tylko przez minutę, podczas gdy gra zapełni się 100 graczami. Możesz strzelać do każdego w pobliżu, ale pistolety nie wyrządzą żadnych szkód lub jeśli jesteś tymczasowym pacyfistą, spróbuj swoich sił w budowaniu szybkiej chaty snajperskiej (więcej szczegółów na temat w punkcie 8).

2. Czekaj tak długo jak to możliwe z wyskoczeniem z autobusu.

Oprzyj się chęci dołączenia do tłumu graczy, którzy skaczą z niego jak najszybciej. Zamiast tego poczekaj, aż minie około 3 sekund, zanim autobus bitwy dotrze do końca swojej trasy lotu, a następnie wyskocz. Będziesz miał niewielu graczy, z którymi nie będziesz musiał konkurować o miejsca lądowania, co oznacza mniejszą szansę na postrzelenie w głowe w pierwszych dwóch minutach meczu i mniejszą rywalizację o łupy. Celuj w stronę domu lub budowli, gdy szybujesz, ponieważ istnieje duża szansa, że w środku będzie skrzynia lub przynajmniej podstawowe łupy.

3. Twój szybowiec uruchamia się automatycznie.

Kiedy spadasz z autobusu bojowego, nie ma sposobu, aby szybowiec rozłożył się później, ponieważ otwiera się automatycznie, gdy osiągniesz określoną wysokość nad ziemią..

4. Wypij małe mikstury z tarczami, zanim użyjesz dużej.

Na mapie znajdziesz zarówno małe, jak i duże niebieskie butelki, które dają odpowiednio 25 tarcz i 50 tarcz, aby je wypić użyj tego samego przycisku, którego używasz do strzelania z pistoletu). Gdy masz 50 lub więcej tarcz, nie możesz już spożywać małych butelek, więc najpierw wypij je, aby nie dopuścić do zapełnienia miejsca w ekwipunku.

5. Zwróć uwagę na skalę rzadkości.

Najpopularniejsze są szare pistolety, a zielony, niebieski, fioletowy i złoty to wyjątkowa rzadkość. Złote pistolety, takie jak RPG i karabin szturmowy SCAR, są niezwykle potężne, więc nie przegap ich, jeśli zobaczysz, że leżą. Uderz w D-pad, aby przywołać swój ekwipunek, a jeśli najedziesz kursorem na broń, będziesz mógł zobaczyć, ile wyrządza obrażeń.

6. Graj z włączonymi słuchawkami.

Upewnij się, że masz na uszach parę porządnych słuchawek, ponieważ słysząc odgłos kroków (lub, bardziej prawdopodobne, wystrzałów) będziesz w stanie dowiedzieć się, z jakiego kierunku pochodzą. Znajomość kierunku, z którego nadchodzą gracze, daje cenne sekundy na przygotowanie się, bez względu na to, czy zmienisz strzelbę, czy zbudujesz szybką osłonę.

7. Zbuduj osłonę, zanim się wyleczysz.

Zawsze, buduj ściany wokół siebie, zanim zaczniesz leczyć. Zarówno eliksiry leczące, jak i picie zużywają cenne sekundy (do 10 sekund w przypadku dużego zestawu do leczenia), podczas których nie można się poruszać, strzelać ani robić nic innego poza obracaniem kamery. Oznacza to, że jesteś bardzo narażony, na ostrzał.

8. Obrażenia od upadku powyżej 3 pięter.

To nie jest Borderlands: spadanie z dużej wysokości (a dokładniej ponad trzy kondygnacje - to trzy standardowe ściany jedna nad drugą) zabierze kawałek twojego zdrowia, więc albo buduj rampy w dół, albo spróbuj zjechać ze wzgórza lub klifu.

9. Zawsze staraj się zdobyć przewagę w walce.

Kiedy zacznie się dziać i znajdziesz się w strzelaninie z jedną ze 100 osób biegających po mapie, musisz być jak najwyżej. Upewnij się, że znajdujesz się nad przeciwnikiem, albo budując rampy w niebo, albo skacząc wielokrotnie (co ma dodatkową zaletę, że cię trudniej trafić). Dobrą strategią jest zbudowanie wokół siebie czterech ścian na kwadracie, a następnie zbudowanie rampy do ściany skierowanej w stronę wroga. Zapewni to dobrą platformę snajperską, na której możesz wycofać się podczas przeładowywania.

10. Trzymaj granaty, bandaże lub mikstury osłonowe w ekwipunku.

Warto mieć co najmniej jeden z powyższych elementów w swoim ekwipunku. Granaty to świetny sposób na zniszczenie części osłony przeciwnika, szczególnie jeśli celujesz w najniższą część jego struktury. Gdy najniższy poziom zostanie zniszczony, reszta sama spadnie. Dodatkowe leczenie i tarcze przydadzą się, nie tylko Tobie ale możesz się nimi również podzielić z kolegami w drużynie.

11. Nie niszcz całkowicie lasów.

Lasy to dobre schronienie. Lepiej się schować w nich i czekać na wroga niż stać się łatwym celem na pustyni.

 12. Minimalizuj hałas generowany przez stopy.

Wszędzię gdzie wymaga tego sytuacja poruszają się w kucki. Minimalizuje to hałas jaki generują Twoje stopy a co za tym idzie trudniej Cię wykryć innym graczą co zwiększa oczywiście szanse na ich zaskoczenie.

 

Jeśli macie jeszcze jakieś inne porady, które chcieli byście dodać w tym poradniku dla początkujących graczy Fortnite dodajcie je poprzez komentarz. Najlepsze doam do artykułu wraz z nickiem osoby, która je zamieściła.


Blokers

33 Blog o Grach posty

Komentarze