Poradnik do gry FIFA 22

Poradnik do gry w FIFA 22. Część pierwsza dla początkujących graczy. Część druga poradnik ukaże się jako osobny artykuł. Z tego poradnika dowiesz się jak zacząć grę w FIFA22.


Poradnik do gry FIFA 22 zawiera wszystkie informacje potrzebne do rozpoczęcia gry w tę niezwykle popularną grę firmy EA Sports. Szczegółowe informacje i porady w naszym poradniku wyjaśniają najważniejsze mechaniki gry, uczą gry w obronie i ataku oraz pomagają rozwijać klub w trybie FUT 22.

Nasz poradnik do gry FIFA 22 jest podzielony na dwie duże sekcje. Pierwsza sekcja jest swego rodzaju przewodnikiem po podstawach gry FIFA 22 i zawiera poradnik dla początkujących, który zawiera niezbędne informacje dla wszystkich nowych graczy. Na osobnych stronach tego rozdziału omawiamy również inne ważne kwestie, takie jak dośrodkowania, rzuty wolne i stałe fragmenty gry. Po przeczytaniu tego rozdziału dowiesz się również, jak skutecznie grać w obronie i jak prawidłowo tworzyć akcje ofensywne.

Druga część poradnika do FIFA 22 jest w całości poświęcona najpopularniejszemu trybowi gry, FIFA 22 Ultimate Team. Pierwszy rozdział można potraktować jako przewodnik po trybie FUT 22 dla początkujących. Oprócz porad dla początkujących zamieściliśmy również porady dotyczące zarządzania drużyną, handlu, informacje o rynku transferowym, aplikację internetową FUT, aplikację mobilną FIFA 22 Companion oraz wskazówki dotyczące zarabiania pieniędzy.   Kluczową częścią poradnika do gry FIFA 22 jest rozdział zawierający przykładowe składy startowe w trybie FUT 22. Znajdziesz tam gotowe składy dla najlepszych lig piłkarskich, w tym Premier League, La Liga i Bundesliga. W osobnej sekcji wymieniamy i opisujemy wszystkie najlepsze formacje w FUT 22, aby pomóc Ci znaleźć idealną strategię, która uzupełni Twój styl gry. W kolejnym dużym rozdziale tej sekcji wymieniamy wszystkie Ikony, TOP 100 graczy w FUT 22, a także najlepszych graczy ze wszystkich głównych lig piłkarskich: Premier League, La Liga, Bundesliga, Serie A i Ligue 1 Na osobnej stronie tego rozdziału wymieniliśmy najlepszych graczy z każdego kraju w FUT 22.

Kolejnym obszernym rozdziałem jest FAQ, w którym znajdują się odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, na przykład, kiedy odebrać nagrody w różnych trybach gry: Mistrzostwa FUT, Division Rivals lub Squad Battles, oraz jak osiągnąć pełne zgranie w drużynie. Nasz poradnik do gry FIFA 22 kończy się sekcją Dodatek, w której znajdziesz wymagania dotyczące oprogramowania, szczegółową listę sterowania dla wszystkich głównych platform (PS4 / PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC) oraz opis każdego z nich. wydanie FIFA 22.

 

Fifa22 przykładowy screen z gry.

Część 1. Poradnik dla początkujących graczy.

Podania: W FIFA 22 możesz stosować różne rodzaje podań (krótkie, długie, ziemią, lobem itp.), ale każde z nich wymaga odpowiedniej siły i wyczucia czasu, aby nie zakłócić przepływu;Dośrodkowania: klasyczne dośrodkowanie lobem jest w wielu przypadkach najlepszym sposobem na wprowadzenie piłki w pole karne przeciwnika. Pamiętaj, aby nie używać zbyt dużej siły;Atak: korzystaj z różnych okazji, aby przełamać obronę przeciwnika i wejść w jego pole karne podczas tworzenia akcji ofensywnych. Połącz krótkie i długie podania z podaniami przez ściany i podaniami przelotowymi, aby zmienić tempo gry i znaleźć lukę w obronie przeciwnika;

Obrona: Gra defensywna jest prawdopodobnie najtrudniejszym aspektem gry FIFA 22, ponieważ musisz bardzo uważać, aby nie faulować graczy wbiegających w twoje pole karne. Standardowa technika odebrania piłki to najbezpieczniejsza gra, która bardzo rzadko kończy się gwizdkiem sędziego - pamiętaj tylko, aby próbować przejąć piłkę tylko wtedy, gdy jesteś blisko przeciwnika;

Strzelanie: W FIFA 22 występują różne techniki strzelania (finezja, błyskotliwość, chip itp.), ale klasyczny power shot jest często najskuteczniejszy. Pamiętaj tylko, aby użyć odpowiedniej siły i wybrać właściwy kierunek, aby piłka wylądowała w bramce i nie uderzyła w słupek.

Rzuty wolne: Podczas stałych fragmentów gry zawsze staraj się podać do zawodnika, który odwrócił się od obrońców. W przypadku rzutów wolnych wybierz graczy, którzy wyróżniają się precyzyjnymi strzałami.

Podsumowanie:

Zawsze staraj się planować podania z wyprzedzeniem i wykonywać je we właściwym czasie, aby piłka nie wylądowała za plecami odbiorcy, przerywając ich i zakłócając płynność gry. Jeśli piłka wyląduje za plecami gracza, w najlepszym razie będziesz musiał po nią wrócić, a w najgorszym zaryzykujesz kontratak. W grze FIFA 22 dostępnych jest wiele rodzajów podań, dlatego ważne jest, aby wybrać odpowiednie podanie do aktualnej sytuacji. Na przykład, jeśli po prawej stronie boiska znajduje się duża grupa przeciwników, przerzuć piłkę na drugą stronę boiska. Podanie krzyżowe lub cross jest zazwyczaj najlepszym rozwiązaniem, aby wbić piłkę w pole karne w kierunku biegnących napastników. Pamiętaj jednak, aby nie kopać piłki zbyt mocno, ponieważ napastnicy mogą nie być w stanie jej dosięgnąć na tyle wysoko, aby skierować piłkę do bramki. W grze FIFA 22 możesz strzelać na różne sposoby – finezję, polot, tzw. time your shots oraz standardowe strzały. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z FIFA 22, klasyczne mocne uderzenie będzie najłatwiejszym i zazwyczaj najskuteczniejszym sposobem na trafienie piłki w bramkę przeciwnika. Wykonując rzuty wolne, szukaj wolnego gracza, który nie jest osłonięty przez przeciwnika. Ewentualnie wyceluj piłkę pod stopy biegnącego zawodnika, aby mógł łatwo do niej podbiec. Wykonując rzuty rożne, w zależności od sytuacji, możesz przywołać innego zawodnika do rzutu rożnego lub wstrzelić piłkę w pole karne. Jeśli chcesz strzelać na bramkę podczas wykonywania rzutu wolnego, upewnij się, że wybierasz zawodnika, który ma wysokie umiejętności i używa jego silniejszej stopy do strzelania. Aby rozpocząć atak, musisz najpierw zdobyć piłkę, co nie jest takie proste, więc zawsze warto walczyć o piłkę rzuconą przez bramkarza w środek pola, aby ją podać do jednego z własnych graczy. Używaj wszystkich dostępnych środków podczas tworzenia akcji ofensywnej - łącz krótkie podania z podaniami długimi, przenoś ciężar gry na drugą połowę boiska, strzelaj między obrońców, używaj skrzydłowych do ataku itp. Grając w obronę w FIFA 22 niezwykle ważne jest skuteczne przełączanie zawodników, tak aby znaleźć się tuż obok atakującego przeciwnika. Przy próbie odebrania piłki zalecamy stosowanie standardowej metody przycisku podania – jest to najbezpieczniejszy i zazwyczaj najskuteczniejszy sposób na zatrzymanie napastników. Wystarczy, że zbliżysz się do celu i wciśniesz odpowiedni przycisk (X na PS).

 

Część 2 poradnika jest w opracownaniu, pojawi się wkrótce jako osobny artyukł.


Blokers

33 Blog o Grach posty

Komentarze